Proje Açıklaması

Dolgu

Yüzümüzdeki yaşlanma belirtileriyle mücadele etmemizi sağlayan yöntemlerden biri de dolgu uygulamalarıdır. Çoğunlukla hyaluronik asit içerikli ürünlerle yüzde çenenin, elmacık kemiklerinin, burnun, dudakların şekillendirilmesi mümkündür. Ayrıca kırışıklıkların düzeltilmesinde de dolgulardan faydalanmaktayız. Hyaluronik asit içerikli olan tam emilebilir dolguların kullanımı daha yaygındır. Yarı emilebilir veya kalıcı özellikte dolgular da mevcuttur. Hyaluronik asit in çeşitli kıvamdaki formları değişik deri katmanlarına uygulanmaktadır.

Dudak çevresi ve göz çevresi dolgu uygulamalarında daha yumuşak ve ince formlu ürünler seçilirken, çene ve elmacık kemiği gibi derin dokuya yapılan şekillendirme uygulamalarında daha yoğun dolguları tercih etmekteyiz.

Dolgu uygulaması minimum acılı bir işlemdir. Dudak uygulamaları dışında kremlerle dahi anestezi uygulamak gerekmez. İçeriğinde lokal anestezik bulunan dolguların uygulama sırasında daha da az ağrıya neden olduğu ifade edilmektedir. Uygulama öncesi kan sulandırıcı ilaçlar alınmaması önerilir. Uygulama yapılan bölgenin aşırı sıcak yada soğuğa maruz bırakılmaması tavsiye edilir. İki hafta içinde hyaluronik asitin su tutma kapasitesi ile işlem son şeklini alacaktır.

Kişinin kendi vücudundan alınan yağın eksik bölgelere aktarılması uygulaması da dolgu işlemi olarak nitelenebilir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma 15:00 – 19:00
Cumartesi 12:00 – 19:00
Pazar Kapalıyız

+90 (532) 050 16 80

OFİS ADRESİMİZ

Randevu Alın

Bilgilerinizi bırakın, randevu almanıza yardımcı olalım.

Randevunuz alındı, teşekkürler.
Gönderim yapılırken bir hata oluştu.