Proje Açıklaması

Botoks

Botulinum toksini ile yüzdeki mimik kırışıklıklarını düzeltmek mümkündür. Kaz ayağı(göz kenarı), kaş arası ve alındaki çizgiler kolayca iyileştirilebilir. Ayrıca burun ve dudak etrafındaki kırışıklıklar, boyundaki sorunlar tedavi edilebilir. Gülünce üst diş etinin fazlaca ortaya çıkması şeklindeki problemin(gummy smile) çözümünde de botokstan faydalanılır. Doğal bir görünüm sağlamak mümkündür. İlacın dozu ve uygulama noktaları ayarlanarak beklentiler gerçekleştirilir.

Bu uygulama kırışıklıkları açmakla beraber koruyucu bir etki sağlayarak yaşlanma çizgilerinin derinleşmesini de engellemektedir. Botoks kasları gevşeterek etki eden FDA onayı olan bir ilaçtır. Çeşitli markaları mevcuttur. İlacın etkisi birkaç gün içinde hissedilir. Etkinin tam yerleşmesi 2 haftayı bulur. Kişisel değişiklikler göstererek 3 ile 6 ay arasında etkisini yitirir.

Botoks uygulaması sonrası birkaç saat yatılmaması, aşırı öne eğilmemek, uygulama alanına dokunmamak önerilir. İlk gün hafif bir baş ağrısı hissedilebilir. Uygulama günü alkol alınmaması önerilir. Yüksek doz vitaminlerin uzun süreli kullanımı, çok sık solaryuma girilmesi, yüze yapılan elektrikli uygulamalar botoksun etkisini azaltabilir.

Aşırı Terleme (Hiperhidrozis) Tedavisi

Bilinen dahili bir hastalıkla bağlantılı olmayan aşırı terlemenin tedavisinde de botokstan yararlanmaktayız. Koltuk altı, el ve ayak terlemesinde botoks kolaylıkla uygulanabilir ve sonuç alınır. Terleme sorunun çözümünde el ve ayak için iyontoforez teknolojisini kullanan yöntemler uygulanabilir. Cerrahi tedaviler de seçenekler arasındadır.

Migren tedavisinde birçok ilaç vb. yöntemin yanında ağrılı bölgedeki kaslara uygulanan botoksun nöbetlerin oluşumunu azalttığı bilinmektedir.

Masseter Botoksu, Aşırı Diş Sıkma (bruksizm)

Masseter botoksu, çiğneme kasına yapılan uygulama ile gece aşırı diş sıkma (bruksizm) problemini azaltmaya verilen isimdir. Bu aynı zamanda çeneyi köşeli bir görünümden daha oval bir görünüme kavuşturur. Çene botoksu da denilen bu uygulama yüz inceltme botoksu olarak da isimlendirilir. Ayrıca saç tedavilerinde, farklı branşlarda değişik hastalıkların ve problemlerin çözümünde de botokstan yararlanılmaktadır.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma 15:00 – 19:00
Cumartesi 12:00 – 19:00
Pazar Kapalıyız

+90 (532) 050 16 80

OFİS ADRESİMİZ

Randevu Alın

Bilgilerinizi bırakın, randevu almanıza yardımcı olalım.

Randevunuz alındı, teşekkürler.
Gönderim yapılırken bir hata oluştu.